/

Vila Estia Tiranë / Review

Këtë restorant e zgjodhëm për të festuar një darkë të vecante në çift. Ajo që më tërheq në këtë vend është se nuk ka manifestime luksi, është një vilë e vjetër e kthyer me shumë shije në njç ambient mikëpritës.  Restoranti nuk

/

Valta Hotel Qeparo / Review

Ishte hera e parë që bënim pushime në Qeparo dhe vendimi u morr pikërisht se aty ndodhej Hotel Valta. Donim një hotel praktik familjar buzë detit, që të kishte dhoma komode (jo bungalows), si edhe të kishte një çmim i cili të

Si pritet kritika ne vendin tone

Të shkruash për vendet që sheh, pëlqen e me te cilat dashurohesh në këtë botë kaq të madhe me kultura te larmishme, është një përvojë shumë interesante. Edhe ne qe nuk jemi shkrimtar profesioniste por udhetar te apasionuar, shpesh ndiejmë nevojën për

/

Sea View Hotel Himarë / Review

Himara, ajo që dikur ishte një fshat peshkimi, ka vite që është kthyer në një destinacion gjithnjë e më popullor pushimesh, madje shumë i preferuar nga familjarët. Nga ujërat e kristaltë, e deri te limanet e fshehura, ka kaq shumë bukuri për

/

Japonia / Guida 8 ditore për në qytetin e së ardhmes

Planifikimi i udhëtimit:  Për shtetasit Shqiptarë kërkohet vizë të cilën e merrni lehtësisht tek Ambasada Japoneze në Tiranë  Unë kam udhëtuar në Mars 2019: Tiranë-Vjenë / Vjenë-Tokio (rreth 11orë) Çmimi: ~900€/pp   Hoteli: Apa Hotel Asakusa 3* / 3 netë / €360 double

1 3 4 5